HakkımızdaEfe Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Tic. Ltd. Şti. (efe TMGDK), sektörde tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı eğitimi konusunda öncü kuruluşlardan olan Efe Eğitim & Danışmanlık firmasının kurucusu ve eğiticisi Özlem Gümrah tarafından kurulmuştur.

Kurucumuz Özlem Gümrah, TSE Ulaşım Lojistik Sistemler Merkez Başkanlığında, Tehlikeli Madde ve Kombine Taşımacılık Müdürü olarak görev yapmıştır. Tehlikeli maddelerin taşımacılığı konusunda İngiltere, Almanya gibi uzun yıllardır ADR/RID/IMDG sözleşmelerini uygulayan ülkelerin sistemlerini inceleme fırsatı bulmuş ve TSE Tehlikeli Madde ve Kombine Taşımacılık Müdürü olduğu dönemde kendi alanında Türkiye’de söz konusu sözleşmelerin gereklerinin uygulanmasında katkı sağlamıştır.

2015 yılında Tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı ve SRC 5 eğitimi vermek üzere Efe eğitim ve danışmanlık firmasını kurmuş ve bu alanda ülkemize TMGD kazandıran öncü kuruluşlardan olmayı başarmıştır. Özlem Gümrah’ın TMGD ADR/RID/IMDG eğiticisi olarak TMGD - ADR /RID & IMDG Code Konu Anlatımı ve Soru Bankası olmak üzere birçok yayını bulunmaktadır.

Efe Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Kuruluşu, Uluslararası sözleşmeler kapsamında karayolu, denizyolu, demiryolu ve havayolu taşımacılık faaliyetleri çerçevesinde, ulaştırma zincirindeki tarafların, görevlerini eksiksiz yerine getirebilmeleri için, ihtiyaçlarının sistemli olarak karşılanmasını sağlamak misyonu ile konusuna hâkim uzman bir kadro ile hizmet vermektedir.

Yurt içi müşterilerinin ithalat ve ihracat aşamasında uluslararası sözleşmelere uygun taşımacılık faaliyetlerini gerçekleştirebilmeleri için ihtiyaçlarına akılcı, ilkeli, hızlı ve uygun fiyatla çözümler sunarak ve istihdam sayısını her geçen gün arttırarak ülke ekonomisine katkıda bulunan öncü tmgd kuruluşu olmak gayreti ile kurumsal yapımızı her geçen gün büyütmekteyiz.


Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı hizmeti talepleriniz için,