EkibimizÖzlem Gümrah     Özlem Gümrah
Koordinatör

Hacettepe Üniversitesi Kimya (ing.) bölümünü 2005 yılında, yüksek lisansını ise aynı üniversitenin Analitik Kimya Anabilim dalında 2008 yılında tamamlamış bulunmaktadır. Halen Hacettepe Üniversitesi Analitik Kimya Anabilim dalında doktora programına (tez aşamasında) devam etmektedir. Optik kimyasal sensörler alanında uzman olan Özlem Gümrah, TÜBİTAK ve NATO bursları ile yurtdışında bu konuda çalışmalara katılma fırsatı edinmiştir.

2008-2010 yılları arasında Bilkent Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştıktan sonra, 2010 yılında TSE İstanbul Ürün Belgelendirme Müdürlüğünde inceleme ve belgelendirme uzmanı olarak çalışmaya başlamıştır. 2012 yılında TSE Otomotiv Merkezi Başkanlığı Belgelendirme Müdürlüğünde, belgelendirme uzmanı ve daha sonra TSE Ulaşım Lojistik Sistemler Merkez Başkanlığında Tehlikeli Madde ve Kombine Taşımacılık Müdürü olarak görev yapmıştır.

Tehlikeli maddelerin taşımacılığı konusunda İngiltere, Almanya gibi uzun yıllardır ADR/RID/IMDG sözleşmelerini uygulayan ülkelerin sistemlerini inceleme fırsatı bulmuş ve TSE Tehlikeli Madde ve Kombine Taşımacılık Müdürü olduğu dönemde kendi alanında Türkiye’de söz konusu sözleşmelerin gereklerinin uygulanmasında katkı sağlamıştır

2015 yılında Tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı ve SRC 5 eğitimi vermek üzere Efe Eğitim ve Danışmanlık firmasını kurmuş ve bu alanda ülkemize TMGD kazandıran öncü kuruluşlardan olmayı başarmıştır. Aynı zamanda TMGD ADR/RID/IMDG eğiticisi, İSG Uzmanı, Güvenlik Bilgi Formu Hazırlayıcısı, Birinci seviye yangın eğiticisi olan Özlem Gümrah’ın TMGD - ADR /RID & IMDG Code Konu Anlatımı ve Soru Bankası olmak üzere birçok yayını bulunmaktadır.

EN 13094, EN 14025 Standardına uygun üretilen tankların tasarımı ve tasarım doğrulama, İmalatta kaynak hataları Kriyojenik Sistem Tasarımı, Proseslerin Yönetimi, Etkileşimi ve İyileştirme Teknikleri ,TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, TS EN ISO/IEC 17020,(Muayene kuruluşu yeterliliği), TS EN ISO/IEC 17025,(deney ve kalibrasyon laboratuvarı yeterliliği konularında eğitimler almıştır.

Yönetim Stratejileri, Eğitimde Mentorluk Becerileri, Takım Çalışması, Aktif Öğrenme Yöntemleri gibi konularda eğitimleri olan Özlem Gümrah aynı zamanda kimya alanında uluslararası bakalorya öğretmenidir.
Meltem Gümrah Sünnetci     Meltem Gümrah Sünnetci
TMGD, IMDG Code, RID

Biyoloji bölümünü bitirdikten sonra Hacettepe Üniversitesi'nde pedagojik formasyon almıştır. Ölçme değerlendirme alanında yüksek öğrenimini tamamlamıştır. Nevşehir Devlet Hastanesi ve Ankara TPAO da stajyer olarak görev almıştır. TMGD ADR, IMDG ve RID alanında sertifika sahibidir. SRC - 5 Eğitmenliği, İş Güvenliği Uzmanlığı, İlkyardım Eğitmenliği, IATA (Cat 1,2,3,6) , Güvenlik Bilgi Formu hazırlayıcısı sertifikalarına sahiptir. 2014 yılında TMGD sertifikasını almış ve aktif olarak kullanmaktadır.
Meltem Salman     Meltem Salman
TMGD, IMDG Code, RID

Hacettepe Üniversitesi Nükleer Enerji Mühendisliği mezunu olan Meltem Salman, Gazi Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliğinde “Savonius Wind Turbine Performance Improvement” konulu tez üzerinde yüksek öğrenimine devam etmektedir. 2017 yılında ADR/RID/IMDG Code alanında Tehlikeli Madde Güvenliği Danışmanı ünvanı kazanmıştır.
Yeşim Akalın     Yeşim Akalın
TMGD, IMDG Code, RID

Hacettepe Üniversitesi Nükleer Enerji Mühendisliği mezunu olan Yeşim Akalın, Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümünde MBA alanında “Tehlikeli Madde Güvenliğinde Kalite Standartları” konulu tez üzerinde yüksek öğrenimine devam etmektedir. 2017 yılında ADR/RID/IMDG Code alanında Tehlikeli Madde Güvenliği Danışmanı ünvanı kazanmıştır.
Nihal Aydemir     Nihal Aydemir
TMGD, IMDG Code, RID

Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliği mezunu olan Nihal Aydemir, Proses Sistem Mühendisliği üzerine çalışmalar gerçekleştirmiştir. C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı ve Güvenlik Bilgi Formu Hazırlayıcı sertifikası sahibidir. 2015 yılında ADR/RID/IMDG Code alanında Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı ünvanı kazanmıştır.
Yiğit Sarışen     Yiğit Sarışen
TMGD

...
Nagihan Malğaç     Nagihan Malğaç
TMGD

...
    Ramazan Arslan
TMGD

...
    Betül Mirac Kılıç
TMGD

...
    Nurettin Mete Kaleli
TMGD

...
    Esra Kanatlı
TMGD

...
    Funda Çıdar
TMGD

...
    Hilal Köseoğlu
TMGD

...
    Gülşen Yanık Demirci
TMGD

...
    Veli Pıtır
TMGD

...
    İsmail Özçelik
TMGD

...
    Ali Oğuz Tekeli
TMGD

...


Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı hizmeti talepleriniz için,